Aplikacje zdecentralizowane (dApps)

Zdecentralizowane aplikacje (dApps) to aplikacje, które są kontrolowane przez żaden centralny organ. dApps są zbudowane na szczycie sieci blockchain i działają jako oprogramowanie open source. Przykładem zdecentralizowanej aplikacji jest rynek predykcji, na którym użytkownicy mogą kupować/sprzedawać akcje w oparciu o przyszłe wydarzenia. dApps są zbudowane na różnych technologiach blockchain i dlatego są również uważane za kryptowaluty. Jak podają najnowsze informacje krypowaluty dApps w przyszłości mogą być wykorzystywane do wielu zastosowań, takich jak zarządzanie logistyką łańcucha dostaw, zarządzanie tożsamością lub zarządzanie gospodarką współdzielenia. Wszystkie te aplikacje są obecnie budowane na blockchainie Ethereum.

Technologia Blockchain i Bitcoin

Technologia Blockchain ma potencjał, aby zakłócić wiele branż i zmienić sposób prowadzenia biznesu. Jest wiele szumu wokół różnych zastosowań blockchain, a wiele organizacji bada sposoby wykorzystania technologii blockchain do usprawnienia swoich procesów biznesowych. Widzimy, jak innowacyjne startupy i firmy o ustalonej pozycji eksperymentują z przypadkami użycia blockchain w obszarach zarządzania łańcuchem dostaw, opieki zdrowotnej, praw własności intelektualnej i innych. Bitcoin to pierwsza w historii kryptowaluta, która została stworzona w 2009 roku przez nieznaną osobę posługującą się pseudonimem Satoshi Nakamoto. Bitcoin to zdecentralizowana sieć płatności peer-to-peer, która działa bez żadnego centralnego organu. Bitcoin blockchain jest obsługiwany przez zdecentralizowaną sieć komputerów, które uruchamiają oprogramowanie Bitcoin i angażują się w proces zwany "wydobyciem", w którym weryfikują transakcje sieciowe. Sieć wykorzystuje mechanizm konsensusu do weryfikacji transakcji i dodawania ich do blockchaina. Mechanizm konsensusu to mechanizm zapewniający, że wszystkie strony postępują zgodnie z tymi samymi zasadami i osiągają ten sam wynik.

Strategie inwestowania w kryptowaluty

- Wybierz podejście portfelowe: Inwestorzy mogą wybrać podejście portfelowe lub podejście oparte na jednej kryptowalucie, ale zalecamy dywersyfikację wśród różnych kryptowalut, aby zmniejszyć ryzyko związane z jakąkolwiek pojedynczą kryptowalutą.

- Zrozumieć technologię bazową: Uważamy, że podstawowa technologia zasilająca daną kryptowalutę jest ważniejsza niż szum wokół danej kryptowaluty.

- Zbadaj zespół stojący za kryptowalutą: Ważne jest, aby zrozumieć zespół stojący za kryptowalutą i jego tło.

- Szukaj solidnych biznesowych przypadków użycia: Zalecamy wybór kryptowalut, które mają jasne i solidne biznesowe przypadki użycia.

- Miej oko na rozwój regulacji: Zmiany regulacyjne będą kluczowe do obserwowania, ponieważ mogą one prowadzić do szerszej adopcji kryptowalut.

- Wykorzystaj wahania cen: Kryptowaluty są niezwykle zmienne, a ceny mogą się znacznie wahać z dnia na dzień. Dlatego zalecamy uśrednianie kosztów dolara, co oznacza regularne inwestowanie stałej kwoty pieniędzy niezależnie od ceny.

Wierzymy, że powstanie kryptowalut przyniesie nową erę inwestowania. Kryptowaluty wiążą się ze znacznym ryzykiem i nagrodami, dlatego ważne jest, aby zrozumieć krajobraz przed zainwestowaniem w tę przestrzeń. Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w kryptowaluty, sugerujemy, abyś wykonał kroki przedstawione powyżej, aby zrozumieć ryzyko i nagrody związane z tą przestrzenią.