Mecz Zaglebie Sosnowiec vs Motor Lublin zakończony wynikiem 0-4 na obiekcie ArcelorMittal Park

W miniony weekend doszło do starcia pomiędzy drużynami Zaglebie Sosnowiec i Motor Lublin w ramach 18. kolejki I ligi. W meczu, który odbył się na terenie ArcelorMittal Park, to goście z Lublina okazali się zdecydowanie lepsi, pokonując gospodarzy wynikiem 4-0.

Zaglebie Sosnowiec kontra Motor Lublin - emocjonujące starcie w I Lidze

W trakcie 18 kolejki I Ligi, na stadionie ArcelorMittal Park, piłkarze Zaglebie Sosnowiec podejmowali drużynę Motor Lublin. Spotkanie odbyło się 8 grudnia o godzinie 19:30.

Arbiterem zadanego meczu był M. Kochanek.

Motor Lublin pokazał swoją dominację w starciu z Zaglebie Sosnowiec, zakończonym wynikiem 0-4. Sędzia M. Kochanek nie zareagował na żadne rażące naruszenia z obu stron, co pozwoliło zawodnikom skupić się na grze.

Niepokonana drużyna gości zaczęła odważnie, co udowodniła już w 11. minucie, kiedy to P. Ceglarz zdobył pierwszą bramkę, ustalając wynik na 0-1.

Po przerwie, sytuacja dla gospodarzy znacząco się pogorszyła, gdy K. Śpiewak podwyższył prowadzenie Motoru Lublin na 0-2 w 49. minucie. Następnie M. Scalet zdobył bramkę w 63. minucie, ustalając wynik na 0-3. Ostatnie uderzenie należało do S. Rudol, który w 90. minucie ustalił wynik końcowy na 0-4.

W trakcie meczu arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gospodarzy: M. Ziemann otrzymał dwie w 10. i 18. minucie, a O. Bykov w 78. minucie. Jednak w 18. minucie M. Ziemann został również ukarany czerwoną kartką, co zdecydowanie osłabiło drużynę Zaglebie Sosnowiec.

Następne spotkania dla Zaglebie Sosnowiec to konfrontacje z zespołami Wisla Plock, Chrobry Głogów oraz Znicz Pruszków. Natomiast Motor Lublin zmierzy się z drużynami Lechia Gdansk, GKS Katowice i Nieciecza.